loader-image
Lesná, Nová Ves v Horách
19:40,
temperature icon 20°C
zataženo
Humidity 65 %
Wind Gust: 10 Km/h
ikona online kamera
obrazek posun
Datum aktualizace 22. 1. 2024 9:00 h.
Sníh 5 – 10 cm
Podmínky pro běžky upraven okruh Lesenská pláň a Sluneční cesta
Počet strojově upravených km  km
Komunikace sjízdné
Parkoviště upravené
Poznámky

Aktuálně:

Horský areál Lesná

Oproti jiným českým a moravským horám mají Krušné hory jednu velkou výhodu – při svých výletech nebudete narážet na davy turistů a budete si moci okouzlující krásu okolní přírody vychutnat plnými doušky. Okolí hotelu nabízí hustou síť cyklistických a turistických tras. V zimní sezóně jsou v těsné blízkosti hotelu upravovány běžecké stopy, které jsou součástí Krušnohorské bílé stopy a spojují Lesnou s dalšími zimními středisky Krušných hor.  V hotelu je možno uschovat kola či zapůjčit lyže. V našem areálu je možná přítomnost psů – i v hotelu, musí však být na vodítku, pes musí být vycvičený a reagovat na pokyny svého majitele.

Obec Vysoká Pec
Mikroregion Lesenská pláň

Děkujeme obci Vysoká Pec, která stopu každoročně finančně podporuje!

Horský hotel Lesná

Horský hotel Lesná se nachází na hřebenu stejnojmenného návrší v Krušných horách v nadmořské výšce 911 m n. m., jen 7 km od německých hranic. Ač leží uprostřed netknuté přírody, cesta do podkrušnohorských měst Chomutov nebo Most je pouhých 20 minut autem.

V Horském hotelu Lesná restaurace s kapacitou 161 míst k sezení. V restauraci si můžete dát buď jen nějakou rychlovku, různé minutky, nebo o víkendech speciální víkendové MENU. Restaurace je otevřena od neděle do čtvrtka od 8:00 do 22:00 hodin, a v pátek a sobotu od 8:00 do 23:00 hodin.

Více informací najdete na stránkách hotelu nebo na telefonním čísle +420 476 113 040, na kterém si také zarezervujete stůl.

Běžecký okruh Lesenská pláň

Nejbližší okruh u Horského hotelu Lesná. Užijte si přírodu na běžkách a zakončete skvělým občerstvením v naší restauraci.

Délka tratě: 5,3 km

Převýšení: 60 m

Zobrazit stav dle GPS
mapa okruh pysna

Díky za podporu!

Obec Jirkov
Lesy Jezeří
Obec Boleboř

Kudy k nám

Cesta z Chomutova

Horský areál Lesná se nachází přibližně 2 km jihovýchodně od Malého Háje a 5 km jihozápadně od Nové Vsi v Horách na rozhraní okresů Most a Chomutov

Při cestě z Chomutova musíte nejprve projet město Jirkov a směřovat na obec Boleboř. Těsně za obcí je na křižovatce vyznačen směr Svahová. Po projetí Svahové zůstaňte na této silnici až na křižovatku u Malého Háje, kde je Horský areál Lesná vyznačen.

Navigace

Cesta z Mostu

Při cestě z Mostu jeďte směr Horní Jiřetín. Po projetí obcí následujte značení na Novou Ves v Horách a obec Brandov , před vjezdem do dolní části města Hora Svaté Kateřiny odbočíte na křižovatce doprava a budete stoupat do obce Malý Háj , kde po vystoupání uvidíte kostel.

Na křižovatce u Malého Háje je Horský areál Lesná vyznačen.

Navigace

Parkování je zajištěno u infocentra Lesenská pláň P 1, nebo u Horského hotelu Lesná  P5, je připraveno náhradní záchytná parkovací plocha za budovou infocentra P2, na louce pod budovou infocentra P3 a na louce za kapličkou P4, kde je pro vás připraveno přibližně 400 parkovacích míst.

Infocentrum Leseňská pláň

Infocentrum Leseňská pláň se může chlubit titulem „Nejvýše položené certifikované infocentrum Krušných hor v Ústeckém kraji.“ Leží přímo u upravené běžkařské stopy. V Infocentru Vám náš personál rád poskytne aktuální informace o úpravě běžkařských stop, dále můžete využít prostor Infocentra pro převléknutí, můžete v něm zakoupit lehké občerstvení, a v provozu jsou i veřejné toalety. Infocentrum Lesenská pláň disponuje také půjčovnou běžkařského vybavení, které Vám rádi po telefonické domluvě zarezervujeme a následně zapůjčíme.

V infocentru máte možnost zapůjčit si kompletní běžecké vybavené, dámské, pánské i dětské. Nabízí i možnost pronájmu instruktora běžek (300,- Kč/hod./os.), který vám ukáže základní prvky běžeckých technik, a to klasiku i bruslení. V případě zájmu vás i doprovodí na upravených okruzích Lesné.

Infocentrum také nabízí možnost relaxace ve vyhřáté Finské sauně (300,- Kč/hod.).

Více informací najdete na stránkách infocentra nebo na telefonním čísle +420 476 000 334. Infocentrum je otevřeno pondělí až pátek od 7:00 do 15:00 hodin a o víkendu od 9:00 do 17:00 hodin. Těšíme se na vaši návštěvu.

Jak to u nás vypadá

Středisko Horský areál Lesná on-line

link-hotel
link-areal
link-facebook
link-instagram